İlişkilerimiz

 

TAYRAŞ, Çevre Kanunu ve ilgili mevzuatlar kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Atık Madeni Yağların Geri Dönüşümü konusunda özellikle vurguladığı Temiz Üretim Teknolojisi ve Katma Değerli Ürünler hedeflerine yönelik vizyon ve misyonunu takip etmektedir.

https://csb.gov.tr

sıfıratık

TAYRAŞ, tüm organizasyonda Sıfır Atık Prensibini uygulamaktadır.


https://sifiratik.gov.tr


bilecikuni

Başarılı ve gelecek vaat eden öğrencilerimiz akademik kariyer havuzumuza dahil edilmekte ve mezuniyetlerinin ardından TAYRAŞ tarafından işe alınmaktadır.

http://www.bilecik.edu.tr

itunova

TAYRAŞ, rafineri inşaatı, kurulumu ve üretimi süreçlerinde İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğiyle Sürdürülebilirlik Yönetimi Projesi uygulamaktadır.

http://www.itunovatto.com.tr

geir

TAYRAŞ, Avrupa Birliği (AB) madeni yağ sektörünü, mevzuatını ve sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektedir. TAYRAŞ Avrupa İleri Dönüşüm Endüstrisinin (GEIR) ilk ve tek Türk üyesidir. Avrupa Birliği çatısında yer alan gerek mevzuat, gerekse ürün gereksinimleri ile ilgili tüm gelişmeler TAYRAŞ tarafından aktarılmakta ve Türkiye yararına kullanılmaktadır. TAYRAŞ, ilgili tüm faaliyetlere düzenli olarak katılmaktadır.

https://www.geir-rerefining.org

turktay

Türkiye’deki Atık Yönetim Platformu (TÜRKTAY), 2010 yılından bu yana Türkiye'de atık sektörünün önde gelen kurum ve kuruluşları tarafından desteklenmektedir. TÜRKTAY bu alanda öncü teşekkül olarak kabul edilmekte ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın himayesinde düzenlenmektedir.

https://www.turktay.com
 

gebzeuni

Gebze Teknik Üniversitesi ile birlikte geliştirilen rafineri atık su yönetim sistemi, TAYRAŞ Rafinerisi’nde oluşan atık suyun Mevcut En İyi Teknolojiye ve Türk Yönetmeliklerine uygun bir şekilde yönetilerek tekrar sulamada kullanılmasını sağlamaktadır.

https://www.gtu.edu.tr
 

sequoia

Distilasyon ve Hidro-İşlem teknolojileri ile özel rafineri ekipmanı, ABD/Hindistan'daki Sequoia Energy and Environment tarafından lisanslanmış ve üretilmiştir. Sequoia'dan gelen her türlü yeni teknoloji veya iyileştirme Osmaneli'de bulunan TAYRAŞ Rafinerisi’nde uygulanmaktadır.

http://www.sequoia-global.com