Sürdürülebilirlik Yönetimi

TAYRAŞ sürdürülebilirlik yönetimi, Atık Madeni Yağ Rafinerisi’nin inşa ve kurulum aşamasının her adımında yer almış olup çevresel, sosyal ve ekonomik etkileri izleme, veri toplama, değerlendirme adımları ile en güvenli, en sorumlu, toplumda lider lleri dönüşüm şirketi olma hedefiyle ilerlemektedir.

TAYRAŞ'ın sürdürülebilirlik kurulu, yukarıda tanımlanan amaçları gerçekleştirmek üzere TAYRAŞ yönetiminin merkezinde oluşturulmuştur.

shutterstock_1367093_X56uF

 

TAYRAŞ, resmi merciler, yerel yönetimler, toplum, sivil toplum kuruluşları, tedarikçi ve müşteriler ile değer ve fayda yaratma zincirinde sürdürülebilirlik bilgilerinin etkilerini artırarak yaymayı hedeflemektedir. Rafinerinin ilerleme planları, yerel kalkınmayı ve paydaş katılımını öncelikle Osmaneli ve Bilecik'te uygulamayı önde tutarak, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini destekleyecek kurumsal sosyal sorumluluk ve teknik projeleri ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirmektir.


 

trquote3

 

TAYRAŞ, yarattığı istihdam, ekonomi ve sürdürülebilir iş çözümleriyle Türkiye’nin çevre yönetimine ve iklim değişikliği ile mücadelesine güç katmaktadır.

TAYRAŞ Baz Yağ Rafinerisi, sağlık, emniyet, çevre, iş güvenliği, test, analiz ve kalite süreçlerinde entegre yönetim sistemlerini en ileri düzeyde uygulamayı hedeflemektedir.